نشست انتخاباتی در شهرستان ایوان

نشست معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری ایلام با هیئت اجرایی انتخابات شهرستان ایوان

نشست معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری ایلام با هیئت اجرایی انتخابات شهرستان ایوان

نشست معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری ایلام با هیئت اجرایی انتخابات شهرستان ایوان

 

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی فرمانداری شهرستان ایوان، نشست دکتر حسنی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری ایلام با هیئت های اجرایی انتخابات(ایوان و زرنه)، در محل سالن جلسات شهید حاج قاسم سلیمانی این فرمانداری برگزار گردید.

  

 در این جلسه ابتدا حجت اله اکبری فرماندار ایوان، ضمن عرض خیر مقدم اظهار داشت؛ در شهرستان ایوان هیئت های اجرایی تشکیل داده ایم و 55 شعبه ی اخذ رأی ثابت و سیار داریم، انتخابات اعضای هیئت اجرایی هم برگزار شده و هیئت بازرسی هم تشکیل شده، و در حال زمینه سازی برای برگزاری انتخابات هستیم.

 وی گفت، ما موظف به اجرای قانون هستیم و تعیین کننده اصلی مردم هستند و ان شاء الله افرادی انتخاب شوند که ما هم قسم هستیم که انتخابات را براساس قانون و بی طرفانه برگزار کنیم. و اجازه نخواهیم داد که رأی مردم خدشه دار شود، چیزی که بسیار مهم است می بایست اصل بی طرفی در انتخابات را در نظر بگیریم و دوستان به این مهم بسیار دقت داشته باشند و حتی در جلسات خانوادگی و خصوصی هم نباید در این خصوص صحبت شود و سعی ما بر این باشد که محض رضای خدا با توجه به این که انتخابات امانتی در دست ماست با نهایت همت تلاش کنیم که خللی در این امانت نداشته باشیم‌ و با همدلی وحدت و در کنار هم بودن مشکلاتی که در این زمینه وجود دارد را مرتفع کنیم، و روز 11 اسفند را به عنوان یک پیروزی دیگری در تقویم سیاسی کشور رقم بزنیم.

 

 محمد سبحان حسنی در نشست با هیئت اجرایی انتخابات شهرستان ایوان اظهار داشت: امروز یکی از روزهای مهم تاریخ انقلاب اسلامی است و به عنوان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی نامگذاری شده است به جهت اینکه فلسفه انقلاب اسلامی تقابل و مبارزه با استکبار است و آنچه که در گفتمان حضرت امام رحمت الله بود در واقع آغاز این راهبرد و گفتمان مبارزه با استکبار و در رأس آن شیطان بزرگ آمریکا و دفاع از آرمان مستضعفین در اقصی نقاط عالم است.

 

 وی تصریح کرد: خدا را شاکر هستیم امروز هدفی که امام راحل دنبال می‌کردند در بسیاری از نقاط جهان محقق شده است و ملت های جهان بیدار شده اند که امروز علائم و نشانه‌های آن را هم در حال مشاهده هستیم.

 معاون سیاسی و امنیتی استاندار ایلام با تشکر از فرماندار و از عوامل برگزاری انتخابات افزود: تا کنون همه فرآیندهایی که تا امروز می‌بایست در موعد مقرر انجام می‌شد در سطح استان انجام شده است و در سطح شهرستان ایوان هم به همین منوال بوده است.

 حسنی بیان کرد: از امروز فرایند بررسی صلاحیت کاندیداها آغاز خواهد شد و ان شاء الله در چارچوب قانون و تعاملی که بین هیئت اجرایی و نظارت ایجاد خواهد شد بر اساس مستندات این فرآیند را طی خواهیم کرد و در مراحل بعد هم به موقع فرآیندهای دیگر را دنبال خواهیم کرد.

 معاون سیاسی و امنیتی استاندار ایلام گفت: مردم از ما انتظار دارند که امین رأی آنان باشیم و با توجه به شایستگی شما، مردم با اطمینان کامل در انتخابات با مشارکت حداکثری شرکت می کنند. 

 وی گفت: در حوزه زیرساختی و فنی مشکل خاصی نداریم ولی برای اطمینان کارشناسان حوزه فناوری حضور خواهند یافت و بررسی مسائل زیرساختی و تمام تمهیدات را انجام خواهند داد که در روز انتخابات مشکل و یا وقفه‌ای نداشته باشیم.

حسنی اضافه کرد: در بحث امنیت شعب هم تمهیدات لازم اندیشه خواهد شد و مشکلی در بحث امنیت نخواهیم داشت، شما مسئولیت اجرای انتخابات را بر عهده دارید و آقای فرماندار به عنوان رئیس هیئت اجرایی شهرستان و نماینده عالی دولت در اجرا اقدامات لازم را صورت خواهند داد.

 وی با تاکید بر اینکه باید اقدامات و فعالیت به موقع و دقیق باشد بیان داشت: ممکن است به خاطر یک شایعه که حتی اساسی هم نداشته باشد، مسئله‌ای برای ما به وجود آید، لذا فرماندار به موقع پاسخگوی شبهات باشد. 

معاون سیاسی و امنیتی استاندار ایلام گفت: در عصری که سرعت انتقال اطلاعات و سرعت تولید شایعه مسئله ساز خواهد شد لذا اشراف ما و به موقع پاسخ دادن بسیار مهم است.

 

 همچنین فرشید زرگوش مدیر کل سیاسی و انتخابات، گفت: ما انتخابات مجلس خبرگان هم داریم و از امروز هم فرآیند آن آغاز خواهد شد و خواهش ما این است که در بحث خبرگان رهبری هم حساسیت لازم را داشته باشید و بحث عدالت انتخاباتی را هم باید در نظر داشته باشیم و باید به عنوان یک شخص حقیقی هم به افرادی رأی خواهیم داد و این تعلق خاطر ذهنی ما باعث نشود مسئولیت اصلی ما تحت الشعاع قرار بگیرد و وظیفه ی ما اجرای انتخابات است و وظیفه ما رعایت عدالت انتخاباتی باشد رفتارهای ما به گونه ای نباشد که برای افراد دیگر و دیگر کاندیداها این شاعبه ایجاد شود که رفتار ما به نفع یک کاندیداست. رفتار و اقدام به نفع یا ضرر کاندیداها هم جرم تلقی می شود و از عدالت انتخاباتی به دور خواهد بود.

 وی اظهار داشت: ما انتخابات امسال را با یک قانون تقریباً جدیدی برگزار می کنیم و قانون اصلاح انتخابات از طرف مجلس به دولت ابلاغ شد و این قانون مصوبات جدیدی دارد و زمانی کار ما به خوبی پیش می رود که ما تسلط به قانون داشته باشیم خواهشی از دوستان دارم که فایل آن را در اختیار فرماندار قرار داده شده است و که ان شاء الله در اختیار دوستان قرار گیرد.

 

گفتنی است؛

 در پایان اعضای هیئت های اجرایی ایوان و زرنه و همچنین و همچنین هیئت های نظارت و بازرسی به بیان دیدگاهها و نظرات خود در این نشست پرداختند.

تگ های مهم
تصاویر پیوستی
ثبت نظرات

آخرین نظرات نمایش تمامی نظرات


تاکنون نظری ثبت نشده است